Satış ve Danışma Hattı: 0216 561 00 81

Dijital Baskı Ürün UygulamalarıANASAYFA Firma Adı Dijital Baskı Ürün Uygulamaları

Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


Ürün Uygulamaları

 

 •  Billboard 

   

Yaygın olarak kullanılan ve en iyi bilinen açık hava reklam aracı olan billboardlar, reklamın en yüksek düzeyde görünümünü sağlar.

 

Billboardlar 115 gr/m² ağırlığında mat kuşe, su bazlı ve blueback özelliğine sahip kağıda basılmaktadır. Baskılar, billboard posterleri için özel olarak üretilen kağıda  açıkhava reklamcılığı için özel olarak üretilen matbaa boyaları kullanılarak, 4 parça halinde basılır. Büyük Baskı Merkezinde billboard afişleri ofset ve digital olarak basılmaktadır. 

 

 • City-Light-Poster (CLP)

   

CLP veya raket olarak adlandırılan  city light posterler otobüs duraklarında, caddelerde, havalimanı gibi insan ve araba trafiğinin yoğun olduğu noktalarda bulunmaktadır. CLP’ler, içten aydınlatmalı, security camlı, 24 saat reklamın görülebildiği özel reklam üniteleridir.Büyük Baskı Merkezi’nde CLP afişleri, serigraf, digital ve ofset olmak üzere üç baskı tekniği ile 150 gr / m2 mat kuşe kağıda basılmaktadır. 

CLP‘lerin içten aydınlatmalı ürünler olması nedeniyle CLP afişleri ofset baskı tekniği ile ön yüz 4 renk baskıya ek olarak arkaya ters emisyon 3 renk baskı yapılarak renklerin daha canlı ve parlak  görünmesi sağlanmakta, renk ve logolarda renk kaybı önlenmektedir.Büyük Baskı Merkezi, CLP afişlerinin baskılarını, ofset’de 4+3  baskı tekniği ile (Ön  dört, arka üç renk baskı), tek taraflı digital baskı tekniği ile ve serigraf baskı tekniği ile yapmaktadır. 

 

 • Megalight /Scrollboards 

   

Afiş değiştiricili megalightlar, 120 gr/m2 ağırlığında özel olarak üretilen dayanıklı poster kağıdına basılmaktadır. Bu kağıt Megalight içerisinde hava koşullarına bağlı olarak değişen ısıya uyumludur. Megalight afişleri tek parça olarak dijital baskı tekniği ile basılır. 

 

Dijital Baskı ile basılabilecek diğer ürünler...

 

 • Vinyl

   

Işıklı ve ışıksız olarak ikiye ayrılır.

 • Işıklı vinil; floresan ışıklı panolarda kullanılır.
 • Işıksız vinil; afişlerde, panolarda, dış mekan bina cephelerinde, billboardlarda kullanılır.

   

Folyo

 • Normal ,
 • Cast 
 • Şeffaf 

folyo olarak üç çeşittir.

 

Normal Folyolar: Panolarda ve cam vitrinlerde, cephelerde ve yönlendirmelerde kullanılır.
Cast Folyolar: Girintisi ve çıkıntısı çok olan yerlerde ve özellikle araç kaplamalarında sıcak hava ile uygulanır. Özel laminasyonla daha uzun ömürlü olur.
Şeffaf Folyo: Ters ya da düz olarak dijital baskı yapılır, içerden ya da dışardan yapıştırılabilir. Sticker olarak da kullanılabilir.

 

Mesh 

Mesh Vinil delikli olması özelliği ile bina cephelerinde ve özellikle cephe tadilatlarında koruma görevi yerine getirirken, dijital baskı ile reklam amaçlı da kullanılabilen bir üründür. Delikli olması sayesinde rüzgara karsı dayanıklıdır. İçerden bakıldığında dışarısı görülebilir.
 

One Way Vision

Mesh vinil gibi delikli ve yapışkanzeminli  olduğu için vitrin camlarına ve binaların cam dış cephelerine uygulanır.